LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 210 gości 
<<  Wrz 2021  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Czyżowicki oddział Magnificat


rekolekcje w piwnicznejOddział Magnificat w Czyżowicach jest pod wezwaniem Maryi Królowej Świata
.
Zaistnienie spotkań Magnificatu jest możliwe dzięki kobietom, które decydują się na podjęcie takiej inicjatywy. Tworzą one  Grupę Posługi, która dpowiada za wierność przesłaniu,  koordynację przygotowań i administrację. Szczególną posługą jest posługa osób troszczących się o zapraszenie kobiet, obsługę konkretnego stołu lub inne potrzebne posługi.  Osoby te są nazywane Aniołami. W skład Grupy Posługi i Grupy Aniołów Magnificatu wchodzą głównie osoby z grupy modlitewnej Genezaret.
Działamy za aprobatą i błogosławieństwem Ks. Bpa Wiktora Skworca.
Opiekę duchową nad czyżowickim Magnificatem sprawują kapłani naszej parafii.

 

Królowa Świata pokazuje Jezusa

dsc01202Ukoronowana w niebie, kochająca Królowa, pokorna, cicha, słuchająca..

Świat - każdy z nas spotrzebuje takiej Królowej, która, podnosi na duchu złamanych, leczy zbolałych, umacnia w wierze, dźwiga z grzechów upadłych, prowadząc do swojego Syna. Troszczy się o każdego i dlatego można ją nazwać Królową Świata. Kto raz doświadczył łaski, wymodlonej przez Maryję, ten nie potrzebuje żadnych dowodów na to, że jest Królową.

Królowa Świata pokazuje nam Jezusa- Króla Świata, a On błogosławi?

 Maryjo, Królowo Świata, Pośredniczko Łask Wszelkich prowadź nas do Jezusa, swego ukochanego Syna.

 

Maryja Królowa - fakty


Wspomnienie Maryi Królowej zostało wprowadzone przez papieża Piusa XII encykliką Ad caeli Reginam (Do Królowej niebios) wydaną 11 października 1954 r., w setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Więcej…

 

Idea spotkań Magnificat

magnificat-68x93Czym jest MAGNIFICAT? 

Magnifikat jest to spotkanie kobiet katolickich.
Jego celem jest pomoc kobietom w coraz  większym otwieraniu się na działanie Ducha Świętego przez głębsze zawierzenie się Jezusowi jako Panu.

Skąd nazwa MAGNIFICAT?

 
    MAGNIFICAT jest słowem pochodzącym z łacińskiego wersetu " Magnificat anima mea Dominum"- " Wielbi dusza moja Pana". Słowa te pochodzą z Ewangelii Św. Łukasza, 1,46 i są odpowiedzią Maryi na radosne pozdrowienie Świętej Elżbiety. Kiedy się spotkały, były w stanie błogosławionym na skutek działania Boga. Jedna została Matką Mesjasza, druga Jego Poprzednika.
Zwykłe spotkanie dwóch kobiet z niezwykłym powołaniem, w czasie którego jedna drugą mogła w tym powołaniu wesprzeć i utwierdzić.

Więcej…