Logowanie



Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
<<  Gru 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Słowo ze spotkań - maj 2013


Słowo Boże ze spotkań modlitewnych - 28.05. 2013
DUCH ŚW. BIERZE Z OJCA I Z SYNA I PROWADZI NAS DO POZNANIA WIELKOŚCI BOGA

W radości trwamy we wspólnocie i kontemplacji  Trójcy Świętej.
Jezus powiedział, że kto widział Jego, widział również Ojca i że,  wszystko co należy do Ojca jest też Jego. Powiedział również, że   Duch Św. czerpie  z tego, co jest Jego,  czyli czerpie  również z Ojca.
Duch Św. biorąc z Ojca i Syna prowadzi nas do   poznania wielkości  Boga: Jego Świętości,  nieskończonej Miłości, Miłosierdzia, Dobroci, Wierności, Mądrości. 
Dlatego dziś radujemy się pięknem  Trójcy Świętej, jej doskonałością współdziałania w Jedności  i Miłości. Uwielbiamy Boga w Trzech Osobach. Dziękujemy  Mu za dary, których doświadczamy.

1. Przebóstwiam was dzieci moje. Jesteście moim lustrzanym odbiciem. Chcę, aby  te lustra lśniły moim blaskiem.

2. Kiedy się brudzą (te lustra) przychodźcie do źródła się obmyć, (do sakramentu pojednania), abyście nieustannie mogli odnawiać się we Mnie. Tylko we Mnie jesteście święci, czyści. Sami z siebie nic uczynić nie możecie. 

3. Troszczę się nieustannie o każdego. Pragnę, abyście poznali moją nieskończoną Miłość.

4. Miałbym wam jeszcze dużo   do powiedzenie, lecz teraz nie jesteście w stanie tego udźwignąć (J.16.12)
Pan Jezus przez Ducha Św. będzie nam stopniowo objawiał tajemnice Królestwa Bożego.



Słowo Boże ze spotkań modlitewnych - 14.05. 2013
BÓG PRZEZ DUCHA  ŚW. CHCE NAM DAĆ DUŻO WIĘCEJ NIŻ SOBIE WYOBRAŻAMY


W czasie nowenny do Ducha św. prosimy o Jego nowe wylanie.  Jezus obiecał nam Wspomożyciela- Ducha Św. I powiedział, że Go znamy, że Go poznamy, bo przebywa wśród nas i będzie w nas. On umożliwia nam "widzenie" Jezusa. Duch św, też sprawia, że w nas  objawia się nowe życie- jest  to życie Jezusa i Jego Ojca  w nas. Bo przyjdą do nas i będą u nas zamieszkiwać.
Mamy tylko być tego  spragnieni, wytężać swój wzrok duchowy, prosić  i wołać o Ducha św. On chce nas obdarzyć oceanem łask - wybornym pokarmem duchowym, którym będziemy się rozkoszować i który nas nasyci.

1. J.14.16-23
A Ja będę prosił Ojca i da wam innego Wspomożyciela, aby pozostał z wami na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat nie jest w stanie przyjąć, ponieważ ani Go nie widzi, ani Go nie zna, Wy Go znacie, bo przebywa wśród was i będzie w was...
Jeszcze trochę a świat mnie już nie zobaczy. Wy jednak będziecie Mnie widzieć, ponieważ Ja żyję i wy będziecie żyć. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu, wy we Mnie, a Ja w was. Każdy, kto mnie miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje Go. Przyjdziemy do niego i będziemy u niego mieszkać.

2. Przybywam, Jestem. Wytężajcie swój swój wzrok duchowy.

3. Kocham was dzieci moje. Raduję się, że mnie uwielbiacie. Proście niustannie o więcej mojego Ducha i Ducha mojego Ojca. 

4. Obraz: kapiąca woda z kranu.
Poznanie: Bóg chce dać nam dużo więcej (nie po kropelce łask). Chce dać proszącemu cały ocean łask od Ducha Św.

5. Ap. 22.17
A duch i Oblubienica mówią "Przyjdź!" I kto słucha niech powie "Przyjdź!" Kto jest spragniony niech przyjdzie i kto chce niech zaczerpnie wody życia  - za darmo.

6. Iz. 55, 1-3
Och przyjdźcie do wody wszyscy spragnieni, chociaż nie macie pieniędzy! Przyjdźcie, kupujcie i jedzcie! Przyjdzie kupujcie wino i mleko, chociaż nie macie pieniędzy i nie możecie zapłacić. Dlaczeg  się trudzicie, by osiągnąć to, co nie może nasycić? Słuchajcie Mnie uważnie a będziecie jeść najlepsze potrawy i będziecie się rozkoszować pożywnym pokarmem. Nakłońcie uszu i przyjdzcie do Mnie, słuchajcie, a ocalicie swoje życie!

7.Obraz: grająca płyty gramofonowej, która ma dużo rowków; mimo tej wielości wydobywa się z niej jeden głos. 
Poznanie: wołanie wielu o Ducha św., wołanie  w jedności, jednym głosem,  przynosi moc łask.