LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 145 gości 
<<  Kwi 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Słowo Boże- listopad 2015

Spotkanie - 24 listopad 2015
NIE BÓJMY SIĘ, ŚWIAT NALEŻY DO BOGA I MY DO NIEGO
 
Jesteśmy świadkami wielu wydarzeń politycznych, gospodarczych, które przejmują nas niepokojem, a także ataku na wartości, na Kościół, na chrześcijan.  Pytamy do czego to prowadzi? Czy nasz świat zmieni się w zasadniczy sposób? To przejmuje nas lękiem. 
Jednakże Bóg powiedział,
że cały świat należy do Niego i my również.
Powiedział,
że jest Alfą i Omegą i Jego Królestwo jest niezniszczalne, a Jego panowanie - nieskończone. On ratuje i ocala, czyni znaki i cuda na niebie  ziemi.....
Powiedział,
że mieszka z nami i jesteśmy jego ludem a On jest Bogiem z nami....
Powiedział,
że działa i jest z tymi, którzy pozostaną mu wierni- wszystkie wielkie imperia upadną, i w tym czasie  pośle swego Archanioła Michała, który będzie się nami opiekował i nastanie kres ucisku.....
Powiedział,
że każdemu spragnionemu (cierpiącemu,choremu, zalęknionemu, słabememu, przeżywającemu trudne chwile), da pić ze źródła wody życia- za darmo, a tym, źródłem jest Jezus Chrystus, obecny przy nas, miłujący i miłosierny Syn Boga. Dany nam na każdy dzień...... 
On też nas posyła, abyśmy świecili jak te  pochodnie w ciemnościach i innym mówili o Jego Miłości.
Więc nie bójmy się, świat należy do Boga i my do Niego-wyprostujmy się i podnieśmy głowy.... aż zobaczymy Syna Człowieczego przychodzącego  na obłoku z wielką mocą i chwałą.
 
1.Ja Jestem Alfa i Omega, cały świat należy do Mnie. I wy do Mnie należycie. 
2. Bo On jest Bogiem żywym i wiecznym. Jego Królestwo jest niezniszczalne, a Jego panowanie - nieskończone. On ratuje i ocala, czyni znaki i cuda na niebie i ziemi(Ks. Daniela 6. 27-28, Ks. Daniela 7).
3. Usłyszalem potężny głos rozlegający się od tronu:
Oto mieszkanie Boga z ludźmi. On zamieszka z nimi i będą jego ludem. On będzie Bogiem z nimi. On otrze z ich oczu każdą łzę i nie będzie już śmierci ani bólu, ani krzyku, ani cierpienia.... (Ap. 21.3-4).
4. Ks. Daniela 7- upadek imperiów świata i wieczne królowanie Boga.
5. W tym czasie powstanie Michał, wielki anioł, opiekun synów twojego ludu. I nastanie okres ucisku, jakiego dotąd żaden naród mie doznał.
 W tym czsie twój lud zostanie ocalony, każdy, kto jest zapisany w księdze....Wielu spośród tych, którzy śpią w prochu ziemi, powstanie , jedni do życia wiecznego, a inni ku ku hańbie i wiecznej wzgardzie.  Mądrzy będą jasnieć jak blask nieba, a ci, którzy wielu prowadzą do sprawiedliwości- jak gwiazdy po wieczne czasy. (Ks. Daniela 12.1-3)
6. Tak bardzo Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy kto w niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne. (J. 3.16).
7. Ja Jestem Alfa i Omega. Początek i Koniec. Ja spragnionemu dam pić ze źródła wody życia- za darmo. (Ap.21.6)
8. Rozpaliłem was jak pochodnie i macie świecić (pośród ciemności tego świata).