LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
<<  Wrz 2020  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Słowo Boże - wrzesień 2014

Spotkanie modlitewne - 30.09.2014
ZOBACZYSZ CHWAŁĘ BOŻĄ W SWOIM ŻYCIU, JEŚLI UWIERZYSZ

Będąc w drodze staramy się być mądrymi pannami, które zabierają i lampę, i  oliwę do lampy. Oliwą jest nasza wiara w miłość i moc Jezusa,  zaufanie Bogu. Jako mądre panny chcemy powiedzieć za Martą, siostrą łazarza: Wierzę, że Ty jesteś Chrystusem, że Ty wszystko możesz (nawet wskrzesić cuchnącego trupa Łazarza), ufam Ci. I słyszymy Jezusowe: "czyż  nie zapewniłem cię, że zobaczysz chwałę Bożą, jeśli uwierzysz".

I wtedy - prędzej czy później - zobaczymy tę chwałę Bożą w naszym życiu, zobaczymy cuda, które Bóg czyni dla nas, dla naszych bliskich. Kiedy wierzymy Bogu, ufamy mu -  ciężary, które niesiemy, zamieniają się w lekkie "piórka", a ciemności wśród których idziemy, w światło.
BO WTEDY JEZUS PRZYCHODZI, ABY OTWIERAĆ ZAMKNIĘTE  DRZWI, PRZED KTÓRYMI MY STOIMY  ZE SWOIMI BÓLAMI, CIERPIENIAMI, CIEMNOŚCIAMI....

1. Wskrzeszenie Łazarza: J.1120-28, 39-40
"Ja jestem Zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we Mnie, nawet jeśliby umarł, będzie żył" ..."Tak Panie wierzę, że Ty jesteś Chrystusem, Synem Bożym..."(Marta)
"Panie już cuchnie. Nie żyje bowiem od czterech dni". Jezus powiedział jej: "Czyż nie zapewniłem cię, że zobaczysz chwałę Bożą jeśli tylko uwierzysz?"

2. Z przypowieści o pannach mądrych i głupich- Mt 25.1-13
Rozsądne panny wzięły lampy i oliwę w naczyniach... głupie nie zabrały oliwy... Przybył pan młody. Te, które były przygotowane, weszły z nim na wesele i drzwi zamknięto.

3. Przychodzę, by otwierać zamkniete drzwi, przed którymi stoicie.


Spotkanie modlitewne - 2.09.2014

PRZYCHODZIMY DO JEZUSA, ALE MU NIE UFAMY I NIE WIERZYMY W JEGO MOC
 
Wiele osób -  które trwają we wspólnotach, modlą się, często uczestniczą w Eucharystii - tak naprawdę nie ufają Bogu i nie wierzą w Jego moc. W trudach życia, chorobach, "murach nie do przebicia", troskach o swoich bliskich, przeżywają codziennie lęki. Modląc się,  mają swoje (tylko ludzkie) plany naprawy trudnych sytuacji. A Bóg mówi: przychodzicie do Mnie, ale mi nieufacie i nie wierzycie w Moją moc. A On jest Alfą i Omegą, do Niego należy Niebo i Ziemia, z władzą i mocą rozkazuje złym duchom.
Powinniśmy głębiej  uwierzyć w moc Jezusa, zaufać Jego Miłości i Miłosierdziu do każdego z nas. I jeszcze raz na nowo powierzyć Mu wszystkie troski, bezradności, choroby.... i tak jak Maryja mówić "niech mi się stanie wg Słowa Twego" - z głęboką akceptacją i wiarą.
Pomocą w postawie zaufania Bogu jest czytanie Słowa Bożego i życie tym SŁowem. Podobnie Jezus potrafił SŁowem odeprzeć ataki szatana w czasie kuszenia na pustyni. On powiedział nie samym chlebem żyje człowiek. Jeśli każdego dnia będziemy żyć SŁowem Bożym, to łatwiej nam będzie zaakceptować plany Boga i zawierzyć Mu się całkowicie, bez lęku.


1. Dzieci moje, przychodzicie do Mnie, ale mi nie ufacie i nie wierzycie w moją  moc.
 
2. Ja jestem Alfa i Omegą i wszystko do Mnie należy-władam Niebem i Ziemią. Pragnę waszych serc i zaufania w każdym momencie waszego życia.
 
3. Jezus ma moc: Uzdrowienie opętanego - Łk.4.35-37
A Jezus mu nakazał: milcz i wyjdź z niego". Wtedy demon rzucił człowieka i wyszedł z niego , nie wyrządzając mu  żadnej szkody. Zdummienie ogarnęło wszystkich i mówili mędzy sobą" cóż to za słowo, którym z władzą i mocą rozkazuje duchom....a one wychodzą
 
4. Dzieci moje z ufnością czerpcie ze zdroju zbawienia i odrzućcie wszelki lęk, bo Ja jestem.
 
5. Jezus żyje Słowem Boga. Kuszenie Jezusa Łk. 4.7-9
Wtedy powiedział Mu diabeł: "jeśli jesteś Synem Bożym rozkaż temu kamieniowi, aby stał się chlebem. Jezus mu odpowiedział:" nie samym chlebem żyje człowiek".....
Diabeł Mu powiedział: "dam Ci całą władzę i przepych...jeśli oddasz mi hołd". Na to Jezus mu odpowiedział: "napisane jest Panu Bogu twemu będziesz oddawał hołd i tylko Jego będziesz czcił"