LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 157 gości 
<<  Maj 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Słowo Boże - styczeń 2017

Spotkanie modlitewne - 24 styczeń 2017
UPOKORZYŁEŚ  NAS PANIE, LECZ W MROKU ZABŁYSŁO TWOJE ŚWIATŁO

Tak jak mieszkańcy z krainy Zabulona i Neftalego(ks. Izajasza) - tak wielu z nas doświadczyło upokorzenia, zamieszkiwania w krainie śmierci. Tym upokorzeniem może być choroba, uzależnienie, bankructwo, zdrada, wejście w ciężkie grzechy, "ściana" bezradności - poczucie "jarzma ciemiężcy" i kroczenia w zupełnych ciemnościach.
I wielu z nas może zaświadczyć, że ujrzeliśmy dzięki Jezusowi wyjście z mroku - z trudnych sytuacji. Był to czas, kiedy tkwiliśmy w ciemności a Jezus spojrzał na nas i powiedział "chodź za mną".
I poszliśmy nie wiedząc gdzie nas zaprowadzi. 

Kiedy  poznawaliśmy Jezusa i  słuchaliśmy  Słowa, zobaczyliśmy oczyma duszy Jego Miłość do nas, każdy tak bardzo indywidualnie. Nasze sparaliżowane dusze, ożyły. Był to czas, gdy doświadczaliśmy uzdrowienia na duszy, a nawet na ciele. Takiego Jezusa zapowiadał już  prorok Izajasz:
Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

A po  700 latach po Izajaszu, Ewangelista Mateusz, który był uczniem Jezusa, napisał że:
Jezus obchodził  całą Galileę (ziemię Zabulona i Neftalego- ziemię pogan), nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o Królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

A my po 2000 lat (w naszej Galilei) też zaświadczamy, że doświadczyliśmy i nadal doświadczamy licznych wewnętrznych uzdrowień, że Jezus pomnożył w nas radość, zwiększył wesele. Rozradowaliśmy się przed Nim, bo złamał nasze ciężkie jarzmo i pręt naszego ciemiężcy.


Dzięki Jezusowi  żyjemy w Królestwie Bożym, bo ON jest pośród nas, żyje w nas. ON jest dla każdego z nas przedziwnym Doradcą, Bogiem Mocnym, Odwiecznym Ojcem, Królem Pokoju. Uzdrawia nas chorych i sparaliżowanych na duszy.

I w moje usta kładę słowa psalmisty:
Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia,
przed kim miałbym czuć trwogę?


Słowo Boże:

1. Iz. 8.23b- 9.6 Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką

...naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują w żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy...
...Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju....

2. Mt. 4.12-23 Na Jezusie spełnia się zapowiedź Izajasza
....I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

3.
Ps. 27 Pan moim światłem i zbawieniem moim