LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 166 gości 
<<  Maj 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O przebywaniu z Jezusem ukrytym


"Czas, który spędzacie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, jest najlepszym czasem, jaki możecie mieć na ziemi".

bł. Matka Teresa z Kalkuty

 "Pięknie jest zatrzymać się z NIM i jak umiłowany uczeń oprzeć głowę na Jego piersi, poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróźniać w naszych czasach ..., jak nie odczuwać potrzeby dłuższego zatrzymania się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości?

Ileż to razy moi Bracia i Siostry, przeżywałem to doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę  i wsparcie.

Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski".

Jan Paweł II"Adorować Boga, to uczyć się z Nim być, ogołacać się z naszych ukrytych bożków i stawiać Go w centrum naszego życia"

Papież Franciszek"Wymowne są słowa na temat adoracji, straconego przez nazistów niemieckiego jezuity 
 Alfreda Delpa:

'Chleb ma duże znaczenie, większe znaczenie ma wolność, a największe trwała wierność i nigdy nie zdradzona adoracja'.

Gdzie nie przestrzega się  tej hierarhii, lecz odwraca się ją, gdzie Boga uważa się za wielkość drogorzędną, którą można od czasu do czasu lub nawet na stałe odstawić  ze względu na inne ważniejsze rzeczy, wtedy ulegają zniszczeniu właśnie te inne rzeczy, rzekomo ważniejsze rzeczy".

Benedykt XVI, Jezus z Nazaretu