LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 168 gości 
<<  Maj 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anioł Stróż istnieje naprawdę

altAnioł stróż rzeczywiście istnieje. To nie fantazja, ale towarzysz drogi życia, którego Bóg przy nas postawił - mówił Ojciec Święty. Każdy powinien słuchać anioła stróża, bo sami nie potrafimy sobie doradzić.

 

 

Podczas porannej Mszy w kaplicy w Domu św. Marty papież Franciszek mówił o rzeczywistości Aniołów Stróżów.

Nawiązał do dwóch postaci, jakie pojawiają się w dzisiejszej Ewangelii ? anioła i dziecka. Papież zaznaczył, że postać dziecka to symbol potrzeby opieki, ale i prostoty w relacji do Ojca. A anioł oznacza z kolei właśnie ten troskliwy stosunek Boga do nas.

?Każdy z nas, zgodnie z tradycją Kościoła, ma swojego anioła stróża, który nas strzeże i podpowiada nam różne rzeczy? ? przypomniał Ojciec Święty Franciszek.

?Wielokrotnie słyszeliśmy: ?To powinienem zrobić w ten sposób; tamtego nie wolno, uważaj...!?. Ileż razy to słyszeliśmy! To głos tego naszego towarzysza podróży. Bądźmy pewni, że on poprowadzi nas aż do końca życia swoimi radami i dlatego nadstawiajmy ucha na ten głos, nie oponujmy. Bo bunt, wola niezależności to coś, co wszyscy mamy. To pycha, którą miał nasz praojciec Adam w ziemskim raju. To to samo. A więc nie sprzeciwiaj się; idź za jego wskazaniami? ? kontynuował papież.

Franciszek podkreślił, że anioła stróża nie można przeganiać z życia, bo sami nie jesteśmy sobie w stanie odpowiednio doradzić. Papież zaznaczył, że anioł stróż to żadna fantastyka ? to rzeczywistość, którą musimy wziąć na poważnie. Franciszek przypomniał słowa z Księgi Wyjścia: ?Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i byś nie zbłądził?.

Swoją homilię papież zakończył swoistym rachunkiem sumienia.

?Postawię dzisiaj pytanie: Jakie mam relacje z moim aniołem stróżem? Czy słucham go? Czy mówię mu dzień dobry z rana? Czy mówię: ?Strzeż mnie we śnie?? Czy rozmawiam z nim? Czy proszę o radę? On przecież stoi przy mnie. A na to pytanie może odpowiedzieć dzisiaj każdy z nas: jakie są relacje z tym aniołem, którego Pan posłał, by mnie strzegł i towarzyszył mi w drodze i który wpatruje się zawsze w oblicze Ojca, który jest w niebie? ? powiedział papież Franciszek.

bjad/radio watykańskie